مشاوره کارآفرینی

توضیحات

کارآفرینی در دانشگاه:

رويكرد اكثر كشورهاي جهان در دهه هاي اخير به موضوع كارآفريني و توسعه آن، موجب گرديده موجي از سياستهاي توسعه كارآفريني در نيا ايجاد شود. كشورهاي مختلف راه حلي را كه در سه دهه گذشته براي فائق آمدن بر مشكلات مختلف اقتصادي و اجتماعي به آن روي آورده اند ، توسعه فرهنگ كارآفريني ، انجام حمايت هاي لازم از كارآفرينان ، ارائه آموزشهاي مورد نياز به آنان و انجام تحقيقات و پژوهشهاي لازم در اين زمينه بوده است . تامل در وضعيت اقتصادي و روند مراحل پيشرفت و توسعه در كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه كه به موضوع كارآفريني توجه نموده اند ، نشانگر آن است كه اين كشورها توانسته اند به پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي دست يابند و يا حداقل بحرانهاي پيش آمده را به سلامت پشت سر گذاشته و بحرانهايي كه وقوع آنها را در آينده پيش بيني مي كردند را مهار نمايند . ازجمله اين كشورها مي توان به ايالات متحده ، كشورهاي اتحاديه اروپايي ، كشورهاي جنوب شرق آسيا ، برخي از كشورهاي آمريكاي لاتين و آفريقايي و اقيانوسيه را نام برد.

دانشگاه علمی کاربردی شیروان در سال 1396 در این راستا دفتری به نام کارآفرینی برای دانشجویان این مرکز جهت ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی و برگزاری کارگاه ها دایر نموده است که با ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های کارآفرینی، اشتغال زایی و برگزاری کارگاه هایی با محوریت کارآفرینی به دانشجویان و همشهریان خدمات ارزنده ای را ارئه می دهد.

خلاصه اهداف طرح توسعه كارآفريني در دانشگاه

*توسعه دانش

*تبدیل یک ایده به  فعالیت پایدار

*کاریابی

*حقوقی

*بازاریابی و فروش

*مالی و سرمایه گذاری

*تهیه منابع سرمایه گذاری و هر خدمت دیگری که در ارتباط با کارافرینی می باشد

*توسعه و کسب و کار وکارآفرینی قابل تعریف باشد را شامل میشود

به طور خلاصه اهداف طرح توسعه كارآفريني در دانشگاه علمی کاربردی شیروان به شرح ذيل می باشد:

- ترويج روحيه و فرهنگ کارآفرينی و ارتقاء شناخت جامعه دانشگاهی نسبت به کارآفرينی، کارآفرينان و نقش آنان در رونق اقتصادی، ايجاد اشتغال و رفاه.

- ترغيب و جذب جامعه دانشگاهی به دوره های آموزش کارآفرينی.

- گسترش تحقيقات تفصيلی در خصوص کارآفرينان، پروژه های کارآفرينی، محيط و فضای کارآفرينان و ساير زمينه های مرتبط با توجه به شرايط و مقتضيات ايران

-ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی

-مشاوره حضوری در  دانشگاه

-برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه کار افرینی

دکتر اعظم بطیاری

مسئول و مشاور دفتر کارآفرینی-داخلی 103

ساعت حضور در دفتر: روزهای سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 8 صبح لغایت 14 بعدظهر